Denzel Washington - agenta Hollywood of Social Change

By admin

Denzel Washington - agenta Hollywood of Social Change

Denzel Washington jest z obecnie wątpienia jednym z najbardziej popularnych i udanych gwiazd w Hollywood. Ale oprócz jego zaskakująco dobrym wyglądem, charyzmą i unikalnych fleksji, on symbolizuje coś znacznie bardziej poważnego w rozumieniu i głębokości; Zmiana.

Uważna analiza niektórych z jego filmów ujawni, że oba znaki, które bawi i ogólne motywy leżące u podstaw opowieści wskazują na niektórych głębokich problemów w społeczeństwie i być może, ale tylko może, kilka możliwych rozwiązań. Ale przynajmniej zwrócić uwagę na te problemy. Rzućmy okiem na niektóre z nich:

Krzyk wolności

Denzel gra prawdziwy Steve Biko, rewolucyjny i charyzmatyczną południowoafrykański działacz, który został zabity przez reżim apartheidu w niejasnych okolicznościach. Jest to historia, która wciąż budzi emocje wśród czarnych mieszkańców RPA, aż po dzień dzisiejszy. Poznać z pierwszej ręki potrzebę wolności i chcesz dokonać pozytywnych zmian w społeczeństwie po prostu oglądając ten film. Oczywiście można również poznać, że ta droga jest najeżona niebezpieczeństwami.

Dla królowej i kraju

biuro księgowe gdynia

W tym starym filmie Denzel odgrywa rolę czarnego mężczyzny, który łączy brytyjskiej armii Jej Królewskiej Mości w celu uniknięcia ubóstwa wewnętrznego Londynie. Mimo walki o swojej przybranej ojczyzny oraz w procesie staje się bohaterem wojennym, wraca po kilku latach do Londynu, by stwierdzić, że te same problemy wciąż istnieją, a teraz już nie jest poszukiwany: nie przez jego społeczności, a nie przez jego dziewczyną, a na pewno nie przez państwo, że przelał swoją krew.

Problemy, jakie napotyka on w tym filmie są te same problemy napotykane przez afro-amerykańskich weteranów wojennych, przez czarne brytyjskich weteranów wojennych i wielu innych weteranów wojennych takich swego rodzaju na całym świecie. I to jest problem, będą one nadal borykają się tak długo, jak wojny nadal walczył.