Tworzenie arkusza Podsumowanie poprzez łączenie komórek w programie Microsoft Excel

By admin

Tworzenie arkusza Podsumowanie poprzez łączenie komórek w programie Microsoft Excel

Dane zawarte w arkuszu kalkulacyjnym Excel mogą być przytłaczające, gdy szukasz konkretnych informacji ukrytej w nim. Pomóż sobie i tych, którzy dzielą swoje dane poprzez tworzenie arkusza Podsumowanie który zawiera wszystkie informacje, które chcesz szybko znaleźć.

Dla wielu użytkowników Excela, arkusz Podsumowanie obejmuje odtworzenie koła. Etykiety są wpisane, a następnie dane są kopiowane z arkuszami danych na podsumowanie. Wymaga to więcej pracy, niż może chcesz zainwestować, a także stanowi problem, czy któryś z twoich danych powinna ulec zmianie. Chyba, że ??należy pamiętać, aby zaktualizować swój arkusz Podsumowanie Twoje dane nie będą już takie same.

"Aktualizacja nie trwa zbyt długo", można by pomyśleć. Ale życie w pracy jest zazwyczaj bardzo zajęty, a jeśli jesteś podobny do mnie łatwo jest umieścić rzeczy off. Chodzi mi o to, aby wrócić później i nadrobić zaległości w małych rzeczach, takich jak uaktualnianie arkusz podsumowanie, ale często mi się złapać w innych zadań i po prostu zapomnieć.

Czy nie byłoby lepiej, gdyby arkusza Podsumowanie uaktualniany sama więc zawsze dopasowane do danych na temat pozostałych arkuszy? Pewnie, że tak.

Dublowanie danych z jednej komórki do drugiej jest bardzo prosty sposób obliczania znane jako łączenie.

1. Otwórz pusty skoroszyt Excela

FlexQube

2. Wpisz swoje nazwisko w komórce A1 arkusza 1 i przyjmuję je (Enter, Tab, Check Mark)

3. Zaznacz komórkę D2

Chcesz, co jest w A1 do stawienia się w tej komórce, jak również.

4. O ile w D2, type = rozpocząć formułę, a następnie kliknąć na komórce A1 lub inny posiada dane, które mają być wyświetlane w D2

5. Zaakceptuj (Enter, Tab, Check Mark)

Voila! Twoja nazwa powinna pojawić się w D2. Spróbuj zmienić nazwę na A1.